понеділок, 1 листопада 2021 р.

02.11.21 96 група трактористів Українська мова

 Тема. Контрольне есе «Моє бачення сучасної професії».

1. Опрацювання пам'ятки "Правила написання есе".

Есе – невеликий за обсягом прозовий твір, що має довільну композицію і висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу чи питання, не претендує на вичерпне й визначальне трактування геми.

Визначальними рисами есе є незначний обсяг, конкретна тема, дана в підкреслено вільному, суб’єктивному її тлумаченні, вільна композиція. Як правило, есе виражає нове, суб’єктивне слово про щось. Стиль есе відрізняється образністю, афористичністю, використанням нових поетичних образів, свідомою настановою на розмовну інтонацію й лексику. Для есе характерне використовування численних засобів художньої виразності: метафор, алегоричних образів, символів, порівнянь.

На першому плані есе – особа автора, його думки, відчуття, ставлення до світу. Це головна установка твору.

В есе відбивається суб’єктивна авторська позиція щодо порушеної в темі проблеми. В есе доречне вживання припущень, риторичних питань, фразеологізмів. Вони надають мові експресивності й стилістичної виразності.

2. Написання есе на  тему: «Моє бачення сучасної професії» .

Орієнтовний початок есе:

Ми живемо в час новітніх технологій та інновацій. Кожен день людина все більше дізнаться про планету Земля. Проста людина вже змогла злітати в космос, осовоїти небо та знайти найглибше місце на Земній кулі. Кожний житель нашої планети навчається протягом всього свого життя та осовоює все нове та незнайоме. Рзноманітні професії створюють комфортне існування. На сьогоднішній день, можна задуматись над питанням: « Які професії будуть популярні в майбутньому?»... 


3. Домашнє завдання (обов’язкове для всіх)

Написане есе сфотографуйте і надішліть на електронну адресу викладача oxаnа.dudnik@ukr.net або на Вайбер 0963300403 для перевірки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

27.12.23 97 група трактористів Українська література

  Тема.    Стилістична роль неологізмів і застарілої лексики. 1.   П овторення ► Прочитайте текст. На які дві групи ділиться активна лексика...