понеділок, 18 квітня 2022 р.

18.04.22 97 група трактористів Українська мова

  Тема. Складні випадки наголошування слів.

1. Навчальний диктант.

► Написати навчальний диктант, у якому використані слова для запам’ятовування з наголосом на третьому складі.

Якщо ти ГРОМАДЯНИН, то маєш виконувати свої ГРОМАДЯНСЬКІ обов’язки. А тому ми БЕРЕМО участь у виборах. У БЮЛЕТЕНІ, де літери як ГОРОШИНИ, визначаємо обранців. Хоч у нашій країні панує БЮРОКРАТІЯ, кожна політична ТЕЧІЯ пливе до свого берега, ВЕДУЧИ боротьбу з опонентами, треба голосувати, бо на ТЕРЕЗИ поставлено наше майбутнє. Якщо щось не знаєте, знайдете в ДОВІДНОМУ КАТАЛОЗІ.

ВЕДМЕДИЦЮ БОЯЗКИЙ мисливець не вполює.

Навіть САНТИМЕТР КРОПИВИ жалить.

ЧАРІВНЕ ВЕРЕТЕНО виткало гарні ЖАЛЮЗІ.

2. Творче завдання.

► Виправити, де потрібно, помилки в наголошенні. Пояснити причину допущених неточностей.

1. На тЕрені давньої України мешкали різні племенА. 2. Я тЕбе прОшу прийти, а ти все відмовляєшся. 3. У глибокій жАлобі вона визнала, що ще не хрЕщена. 4. Це був старшИна батальйону і його хрЕщений батько. 5. ПрОшу сідайте, я дуже радий бачити вас думаю, ми укладЕмо угоду, від якої буде вИгода всім нам. 6. Я тобі кАжу, що там бУло дійсно чотИрнадцять долЯрів. 7. Це зовсІм нОві Ознаки цієї речовИни. 8. У мене боліла спинА в різдвянИй вечір.


3. Домашнє завдання (обов’язкове для всіх)
Написаний конспект  сфотографуйте і надішліть на електронну адресу викладача oxаnа.dudnik@ukr.net або на Вайбер 0963300403 для перевірки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

27.12.23 97 група трактористів Українська література

  Тема.    Стилістична роль неологізмів і застарілої лексики. 1.   П овторення ► Прочитайте текст. На які дві групи ділиться активна лексика...