вівторок, 3 травня 2022 р.

03.05.22 5 кухар; пекар Українська література

 Тема. Мрія і дійсність у новелі «Модри Камень». Романтична ідея кохання, що перемагає смерть. Образи українського бійця й словачки Терези.

1. Первинне засвоєння новели «Модри Камень»

Новела «Модри Камень» продовжує воєнну тематику творів О.  Гончара. Написана через два роки після війни. У журналі «Україна» вона була надрукована ще до появи «Прапороносців». Хоча несправедлива критика болісно вразила письменника, та все ж таки у новелі показав свій справжній талант. Автор зобразив трагічно обірване війною почуття між радянським солдатом та іноземною дівчиною — словачкою. Несподіване кохання до красуні Терези прийшло всупереч війні. Не закріпилося воно в реальному житті, бо дівчина загинула від рук поліцая. Але кохання продовжує жити у пам’яті солдата, в його мріях.

Новела «Модри Камень» написана в романтично-піднесеному стилі: несміливе і нерозквітле кохання, яке зароджувалося між радянським бійцем і словацькою дівчиною, виступає як засудження війни. Це засудження значно глибше за інші фактори, бо немає нічого страшнішого за вбите прекрасне людське почуття.


2. Перегляд відеосюжету.
3. Тестування.

1.      Жанр Твору "Модри Камень"

А нарис                               Б оповідання

В новела                              Г усмішка

2.     Твір містить

А 2 розділи                          Б 3 розділи

В 5 розділів                         Г 6 розділів

3.     Розповідь ведеться від імені

А автора                              Б оповідача

В дівчини                            Г матері дівчини  

4.      Твір закінчується

А зустріччю закоханих      Б уявним діалогом хлопця та дівчини

В весіллям пари                 Г розмовою двох душ

 

4.  Домашнє завдання (обов’язкове для всіх)

Написати власне висловлення «Чи погоджуєтеся ви з думкою, що кохання може бути вічним?». Конспект  сфотографуйте і надішліть на електронну адресу викладача oxаnа.dudnik@ukr.net або на Вайбер 0963300403 для перевірки. 


Немає коментарів:

Дописати коментар

27.12.23 97 група трактористів Українська література

  Тема.    Стилістична роль неологізмів і застарілої лексики. 1.   П овторення ► Прочитайте текст. На які дві групи ділиться активна лексика...