середа, 27 жовтня 2021 р.

28.10.21 5 група кравців Українська мова

 Тема. Пунктуаційна помилка. Тире між підметом і присудком у простому реченні.

1. Орфоепічна хвилинка

 Прочитайте наведені слова, правильно наголошуючи їх.

Виразно, добуток, завдання, запитання, кілометр, листопад, но­вий, одинадцять, ознака, посередині, предмет, сантиметр, черговий, читання,чотирнадцять, жалюзі, донька, подруга. 

2. Опрацювання таблиці.


3. Дослідження - аналіз.

Прочитайте речення. Поміркуйте, чому за однакових умов вираження головних членів речення розділові знаки поставлено по-різному? Думку обґрунтуйте.

1. Життя, безумовно, добрий учитель, але дуже дорого бере за свої уроки (Народна творчість).

2. Життя, мабуть, – це завжди Колізей (Л.Костенко).

Поясніть, як ви розумієте зміст речень.


4.     «Павутинка»

З’єднайте частини речень  лівої  і правої колонок. Запишіть, прислів’я, вставивши, де потрібно, тире між підметом і присудком.

Добре слово людині…

Між «говорити» і «робити» …

Слово …

Найкраще …

Приємне слово …

… довга дорога.

… варте завдатку.

… що дощ у погоду.

… ключ від серця.

… просто сказане слово.


5.     Вибірково-розподільний диктант

Запишіть окремо речення, розподіливши на дві групи: ті, у яких між підметом і присудком поставили тире, і ті, у яких тире не ставиться. Поясніть орфограми.

1. Сміятися над розумним це привілей дурнів (Жан Лабрюйєр). 2. Лиш боротись значить жить (І. Франко). 3. Дружити значить бути старанним учнем у школі вимогливості (В. Сухомлинський). 4. На гіллі рясному цвіт немов сніжинки (В. Сосюра). 5. Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм (О. Довженко). 6. Краса душі, краса любові найвища на землі краса (В.Сосюра). 7. Вірити в казку щасливому буть (М. Дмитренко). 8. Творчість завжди мрійна і тривожна (В. Симоненко). 9. Бути людиною дертись по вертикальній стіні (В. Стус). 10. Мрійники це стратегічний ресурс будь-якої країни (С. Дацюк).

6. Домашнє завдання (обов’язкове для всіх)

Написаний конспект  сфотографуйте і надішліть на електронну адресу викладача oxаnа.dudnik@ukr.net або на Вайбер 0963300403 для перевірки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

27.12.23 97 група трактористів Українська література

  Тема.    Стилістична роль неологізмів і застарілої лексики. 1.   П овторення ► Прочитайте текст. На які дві групи ділиться активна лексика...