середа, 27 жовтня 2021 р.

28.10.21 97 група трактористів Українська література

 Тема. Жіночі образи в романі Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».

1. Охарактеризуйте головного героя роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».


2.  Перегляд відеопрезентації.


3.  Упізнайте героїв роману за їх портретом:

1.    «Маленька, кругленька, швидка й жвава, одягнена в зелене убрання, між високим зеленим житом, — вона здавалася русалкою. Чорне кучеряве волосся, заквітчане польовими квітками, чудовно вилося коло білого чола; тоненькі пасма того чорного, аж полискуваного хмелю спадали на біле, рум’яне личко, як яблучко наливчате; очі оксамитові, чорні, — здається, сам  огонь говорив ними… Дві чорні брови, мов дві чорні п’явки, повпивалися над очима, злегенька прикритими довгими густими віями. Сама — невеличка, метка й жвава, з веселою усмішкою на виду, вона так і вабила до себе. Зелена байова керсетка, з червоними мушками, червона в букетах спідниця, на шиї дорогі коралі, хрести, золоті дукати — усе гарно пристало до хорошої дівоцької вроди» .         

2.    «…бідна, некрасива дівчина, уже таки й літня, що жила в сусідах, удвох з старою матір’ю. «…суха, як опеньок, тиха, бідненько зодягнена…», «як підстрелена горлиця».

«Скільки разів її доля зрадила, її надії розмела, розбила, потопила в   безодній прірві гіркого життя!».                                                            

3.     «…стара-стара, як молоко біла, як сухар суха»… Старе тіло тремтіло, колихалося, стара голова не здержувалась на в’язах — хилилася на груди. …болісно піднімала її і тяжко стогнала».         

4.    «…молода, весела, щебетуха, працьовита …низенька, чорнявенька, не дуже хорошої вроди дівчина…«весела,  моторна й робоча…, хоч і невелика красуля».                                 

5.    «Як минуло їй п’ятнадцять літ… кинулись у   вічі тонкі на шнурочку брови, блискучі, хоч і сірі, очі й волосся, як льон, біляве і личко, як рожа, рум’яне… Знаючи красі своїй ціну, вона торгувала нею, як жид крамом».     

4.  Заповнення таблиці.

Як трактується  роль жінки у суспільстві?

 

У минулому

У сучасному (суспільстві)

Бабуся

 

 

 

Мати

 

 

 

Дружина

 

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар

27.12.23 97 група трактористів Українська література

  Тема.    Стилістична роль неологізмів і застарілої лексики. 1.   П овторення ► Прочитайте текст. На які дві групи ділиться активна лексика...