Тема. Контрольна робота №2 Практична риторика Усний твір «Мозаїка української душі (миролюбність, сміливість, волелюбність, духовність, образність сприйняття, сентиментальність, сердечність, кмітливість, життєрадісність тощо)».
1. Опрацюйте матеріал.
Недарма в цю назву внесене містке багатогранне визначення «мозаїка» як різнокольорові скельця, на яких зібрана була інформація, що розкриває таємниці української душі.
Розлога територія України, невимовна краса ландшафту, оксамитовість ласкавого клімату, сонячна насиченість, високе яскраво-блакитне небо, буяння зела і злаків, квіткових барв і пташиного співу, казкова плодючість найпотужніших чорноземів на планеті – це наша українська земля. Злиття людини з навколишньою розкішшю породило душевний світ українця з унікальною історичною долею, неповторними духовними якостями, прекрасною душею, особливим характером, у якого степова волелюбність і непокірливість поєднуються з європейською поміркованістю.
2. Складання усного твору «Мозаїка української душі (миролюбність, сміливість, волелюбність, духовність, образність сприйняття, сентиментальність, сердечність, кмітливість, життєрадісність тощо)».
Тема. Узагальнення та систематизація вивченого.
1. Бесіда за питаннями.
Дайте письмово відповіді на запитання.
- Що таке прикметник?
- Що таке числівник?
- Що таке дієслово?
- Чим відрізняється просте речення від складного?
- Чим може ускладнюватися просте речення?
2. Редагування словосполучень.
Контрольна по хімії, пішов за водою, пропустив урок із-за хвороби, по вашій вині, по вихідних днях, в десять годин, на наступний день, на українській мові, не дивлячись на мороз, ліки від кашлю, сміятися над ним.
3. Граматично – пунктуаційний практикум.
(утворити речення з дієприслівниковим зворотом, проставити розділові знаки).
(Спиратися) на давню українську традицію люди на свято Миколая збиралися разом , щоб зварити пшеничного пива. (Почастувати) присутніх на гостині, усі весело з піснями їздили на санях довкола села. Дітей під час дійства теж не забували (дарувати) особливе печиво — миколайчики. На всій території України (влаштовувати) заздоровні обіди на честь Миколая Угодника люди (сподіватися) на врожай жита і плодів.
Немає коментарів:
Дописати коментар